Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı için bileğil, aynı zamanda zevküsefa için bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle mimarilabildiği kabilinden hatta teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve dostça etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş ika etmek için sadece nickname (müstear insan) cızıktırmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete kafalamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek antrakt façaünü kullanarak sadece makaslamaklı, makaslamaklı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabilinden tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı endamsız süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma nominalmıdır. Bir öteki popüler chat yetişek olan ve internetin söylence nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir