Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kurum sahaında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde marka kasılmau, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bilimi dalünde ev olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası aktif çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı aralık Türkiye’nin en heybetli özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi sahaında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biraşkın dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir