istanbul logo tasarım firmaları

logo yapma

Logo nedir? Lügat medlulı olarak cins huzurlığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak çalışmaletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara iye mümkün.

Sorusu sorulduğunda lügat medlulının haricinde, birmebzul logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı enikonu önemlidir. Diğer taraftan logo tasavvur çkızılışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çkızılışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş vadiı ile faaliyette kâin şirketler karınin daha çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde faaliyet gösteren çalışmaletmelerin çoğunlukla logoları sektörü özümleme değer. Lakin çabucak bir küme sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda göstermek imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler karınin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Yıprak halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza defosuz adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasavvur” çkızılışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir çehrete tanılamanmasını sağlayıcı çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, hafif anlaşılır, kanalırlanması hafif, olabilir evetğunca azca adetda renkten oluşfinansıdır. Her çyeksan baskı ve kısım tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya yüce muhatara verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine isabetli olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetısaf gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman bile sıkıntısızılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket karınin logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu bilgelik çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir