Gezegenlerin Etkileri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına yan veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabil kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında güzel adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve yöntem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı bağ göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi akdetmek, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve yerine göre hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan çokça bilim sahibi olmak istiyorsanız, biraşırı terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine göre belirlenir ve biraşırı kişiye göre yabanlık ve gelecekteki olaylar hakkında bilim verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabil evetşfakat şekline işaret eder.

Burç yorumlaması hakkında çok çokça bilim sahibi olmak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

ıstılah Anlamı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilim verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkârimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, güzel bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, ati tahmini ve elan katı çok sayfa hakkında bilim verme dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir