chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen tülın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçtemiz basınçta tül olarak kompresöre hasılat, baştan sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Atmosfer soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çtuzakışır sorusuna cevap vermek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı incelemek gerekir.

Atmosfer Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En majör alt bölüm ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa tarz kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Atmosfer soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin tarz soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve ali sıcaklıkta tül halindeki soğutucu temizışhun kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde tarz temizışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, tarz soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har tülı deniz ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain tarz soğutmalı bataryalar yerine deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğkonutiriciler kullanılır.

Chiller ne çtuzakışır diyenler muhtevain deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut ölçünlü deniz hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma deniz maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine ehil olduğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm esenlamaktadır. Bahir üstü vesaitının iklimlendirilmesi muhtevain bile deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çtuzakışır diyenler muhtevain son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği muhtevain menent kapasitedeki chiller aletina oranla %65 elan küçümencik hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan ceninisakıt canlılık tüketimi yapar ve ali başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle tamamlanmak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz tarz depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım alanına şayeste chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çtuzakışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve konuletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir